Göz Hastalıkları

RELEX-SMILE / EXCİMER LAZER

EXCİMER LAZER TEDAVİLERİ ( GÖZ ÇİZME )

 

Kırma kusuru olup gözlük kullanmak istemeyen kişilere, yapılan detaylı muayene sonucunda kornea uygunsa lazer tedavileri uygulanabilir halk arasında göz çizdirme olarak bilinir. En çok kullanılan yöntemler, Relex-Smile, Femtolasik, yüzey ablasyon tedavileri yani Prk/No-Touch olmakla beraber temelde hepsi korneaya yeniden şekil vermedir.

 

RELEX-SMİLE / SMİLE LAZER

 

Miyop ve astigmatta kullanılan kişiye özel premium bıçaksız bir tedavi yöntemidir. Minimal invaziv özellikte son olarak geliştirilmiş üçüncü nesil lazer tedavisi olarak kabul edilir. Yüksek miyopi ve kuru gözde güvenli bir cerrahi imkanı sunar. Hastanemiz SMİLE yöntemini ülkemizde alıp kullanan ilk özel kliniktir.

 

SMİLE LAZER TEDAVİSİNİN AŞAMALARI NELERDİR?

 

Zeiss Visumax Femtosaniye lazer cihazı ile korneanın içinde disk şeklinde lentikül ismi verilen bir doku oluşturulur. Daha sonra mevcut kırma kusurunu düzeltecek olan bu doku, 2mm lik kenar kesisinden çıkarılır.

 

SMİLE YÖNTEMİNİN AVANTAJI NEDİR?

 

 

FEMTOLASİK

 

 

NO-TOUCH/PRK

 

 

KİMLER LAZER TEDAVİSİ OLABİLİR?

 

 

Kimlere lazer tedavisi uygulanmaz

 

 

HANGİ YÖNTEM NASIL SEÇİLİR?

 

Öncelikle kapsamlı bir göz muayenesi yapılır, korneanın kalınlığı ve biomekanik yapısı detaylı olarak değerlendirilir. Hastanın durumuna göre hekimin yönlendirmesiyle kişiye özel olarak seçilir. Mevcut olan üç nesil lazer de duruma göre kullanılabilir.

 

LAZER AMELİYATLARI AĞRILI MIDIR?

 

Her üç yöntemde de ameliyat esnasında her hangi bir ağrı duyulmaz, SMİLE ve Femtolasikte ameliyat sonrası bir kaç saat sulanma hafif batma olabilse de ertesi gün normal hayata dönülür. PRK/No-Touch gibi yüzey ablasyon tedavilerinde sulanma ve batma biraz daha uzun sürse de ameliyat öncesi başlanan damlalar ile bu süreç daha rahat geçirilebilir.

 

LAZER AMELİYATI İÇİN HASTANEYE GELİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

 

Parfüm, deodorant, traş losyonu kullanmamak, göz makyajı yapmadan rahat kıyafetler ile gelmek tavsiye edilir.

 

AMELİYAT SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

 

 

Bizi Takip Edin